Katalog zasobów

 • obrazek zasobu: Małopolska zimą
  Mapa

  Małopolska zimą

  Kompozycja przedstawia małopolskie stacje narciarskie wraz z wyciągami, trasy narciarstwa biegowego oraz trasy skitourowe w Tatrach.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Małopolska na rowery
  Mapa

  Małopolska na rowery

  Kompozycja prezentuje sieć tras rowerowych VeloMałopolska, wybrane szlaki rowerowe oraz propozycje wycieczek rowerowych po Małopolsce.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Małopolski Szlak Winny
  Mapa

  Małopolski Szlak Winny

  Na mapie zaznaczono Winnice wybrane w ramach współpracy profesjonalnych enologów i Gorczańskiej Organizacji Turystycznej.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Kraina wód – wody mineralne, źródlane, lecznicze, termalne
  Mapa

  Kraina wód – wody mineralne, źródlane, lecznicze, termalne

  Kompozycja prezentuje chronione źródła wód mineralnych i leczniczych, rozlewnie, uzdrowiska, baseny termalne i tężnie solankowe.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Wirtualne Muzea Małopolski
  Mapa

  Wirtualne Muzea Małopolski

  Na mapie zaznaczono lokalizacje muzeów, galerii i instytucji z Małopolski, których eksponaty zostały zdigitalizowane i udostępnione w sieci w ramach projektu „Wirtualne Muzea Małopolski”, realizowanego w partnerstwie Województwa Małopolskiego i Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Więcej informacji o projekcie i historii powstania portalu „Wirtualne Muzea Małopolski” dostępne jest na stronie http://muzea.malopolska.pl/o-nas.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Ochrona przyrody
  Mapa

  Ochrona przyrody

  Kompozycja prezentuje formy ochrony przyrody w województwie małopolskim pochodzące z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Instytucje Kultury Województwa Małopolskiego
  Mapa

  Instytucje Kultury Województwa Małopolskiego

  Kompozycja mapowa prezentuje Instytucje Kultury, dla których organizatorem lub współorganizatorem jest Województwo Małopolskie.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Szlaki tematyczne
  Mapa

  Szlaki tematyczne

  Kompozycja prezentuje szlaki tematyczne: Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Renesansu w Małopolsce, Szlak Cystersów, Szlak Św. Jakuba oraz Małopolski Historyczny Szlak Pamięci, Szlaki turystyczne Bukowiny Tatrzańskiej.

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Gminy – ciekawe miejsca w regionie
  Mapa

  Gminy – ciekawe miejsca w regionie

  Gminy – ciekawe miejsca w regionie

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Gminy – usługi hotelarskie
  Mapa

  Gminy – usługi hotelarskie

  Podstawa prawna tworzenia zbioru: Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 24 stycznia 2006 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (Dz.U. 2006 nr 22 poz. 169)

  Otwórz
 • obrazek zasobu: Gminy – ewidencja zabytków
  Mapa

  Gminy – ewidencja zabytków

  Podstawa prawna tworzenia zbioru: Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003 nr 162 poz. 1568) Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie prowadzenia rejestru zabytków, krajowej, wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz krajowego wykazu zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem (Dz.U. 2011 nr 113 poz. 661)

  Otwórz
 • Aktualna strona: 1