Na mapie zaznaczono lokalizacje muzeów, galerii i instytucji z Małopolski, których eksponaty zostały zdigitalizowane i udostępnione w sieci w ramach projektu „Wirtualne Muzea Małopolski”, realizowanego w partnerstwie Województwa Małopolskiego i Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie. Więcej informacji o projekcie i historii powstania portalu „Wirtualne Muzea Małopolski” dostępne jest na stronie http://muzea.malopolska.pl/o-nas.
OtwórzKraina wód – wody mineralne, źródlane, lecznicze, termalne
Kompozycja prezentuje chronione źródła wód mineralnych i leczniczych, rozlewnie, uzdrowiska, baseny termalne i tężnie solankowe.
OtwórzNa mapie zaznaczono Winnice wybrane w ramach współpracy profesjonalnych enologów i Gorczańskiej Organizacji Turystycznej.
OtwórzKompozycja prezentuje infrastrukturę rowerową w województwie.
OtwórzKompozycja przedstawia małopolskie stacje narciarskie wraz z wyciągami, trasy narciarstwa biegowego oraz trasy skitourowe w Tatrach.
OtwórzGminy – ciekawe miejsca w regionie
Gminy – ciekawe miejsca w regionie
OtwórzPodstawa prawna tworzenia zbioru: Obwieszczenie Ministra Gospodarki z dnia 24 stycznia 2006 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których świadczone są usługi hotelarskie (Dz.U. 2006 nr 22 poz. 169)
OtwórzPodstawa prawna tworzenia zbioru: Ustawa z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz.U. 2003 nr 162 poz. 1568) Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 26 maja 2011 r. w sprawie prowadzenia rejestru zabytków, krajowej, wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz krajowego wykazu zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem (Dz.U. 2011 nr 113 poz. 661)
OtwórzKompozycja prezentuje sieć tras rowerowych VeloMałopolska, wybrane szlaki rowerowe oraz propozycje wycieczek rowerowych po Małopolsce.
OtwórzKompozycja prezentuje szlaki tematyczne: Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Renesansu w Małopolsce, Szlak Cystersów, Szlak Św. Jakuba oraz Małopolski Historyczny Szlak Pamięci, Szlaki turystyczne Bukowiny Tatrzańskiej.
OtwórzKompozycja prezentuje formy ochrony przyrody w województwie małopolskim pochodzące z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
OtwórzMPR - Miejsca Przyjazne Rowerzystom
Ujednolicenie poziomu świadczonych usług, czytelna informacja o udogodnieniach i atrakcjach dostępnych na trasie rowerowej oraz łatwe wyszukiwanie podmiotów należących do sieci - to są podstawowe założenia Systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom.
EksportSzlaki i wycieczki rowerowe (WMS)
WMS
WłaściwościWMS
WłaściwościWMS
WłaściwościWMS
WłaściwościMiejsca obsługi rowerzystów i promy.
EksportVelomałopolska - trasy rowerowe
Sieć istniejących i budowanych tras rowerowych VeloMałopolska obejmuje 8 pozycji: Wiślaną Trasę Rowerową (WTR), VeloMetropolis (małopolski odcinek trasy EuroVelo 4), VeloNatura (małopolski odcinek trasy EuroVelo 11), VeloSkawa, VeloDunajec, VeloRaba, VeloPrądnik i VeloRudawa.
EksportSzlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej - trasa
Szlak Frontu Wschodniego I Wojny Światowej obejmuje m.in. cmentarze, pomniki, muzea, obeliski, twierdze oraz inne miejsca upamiętniające I Wojnę Światową
EksportSzlak Renesansu w Małopolsce to szlak kulturowy, który skupia się na dziedzictwie historycznym regionu, nierozerwalnie związanym z kulturą XVI-wiecznej Europy. Łączy w sobie miejsca o zróżnicowanym charakterze, a jego bogactwo struktur zawiera się pomiędzy pięknem rygorystycznej architektury oraz kształtami powstającymi pod wpływem dostosowania się do warunków natury. Pomimo zróżnicowania szlak tworzy harmonijną całość, którego istotną wartością jest współzależność od historycznej przeszłości oraz wzajemne powiązania.
Eksport