Małopolska zimą

Kompozycja mapowa przedstawia małopolskie stacje narciarskie wraz z wyciągami, trasy narciarstwa biegowego oraz trasy skitourowe w Tatrach.

Na mapie pokazano 58 stacji narciarskich z 232 wyciągami oraz 42 trasy narciarstwa biegowego, w tym część z kilkoma wariantami do wyboru. Mapa pozwala na dokładne zlokalizowanie obiektów oraz zapoznanie się ze szczegółowym ich opisem.

Przy stacjach narciarskich podano m.in.: liczbę wyciągów, witrynę internetową, telefon kontaktowy oraz miejscowość, gminę i region, w której są położone, a także informacje o dostępności udogodnień takich jak: parking, naśnieżanie i oświetlenie stoku, restauracja, trasy dla snowboardu, szkółka narciarska, tor saneczkowy, wypożyczalnia sprzętu, rodzaje wyciągów, trasy narciarstwa biegowego, lodowisko, a także czy stacja jest zrzeszona we wspólnym karnecie.

Wyciągi opisane są nazwą, typem, długością, różnicą wzniesień, przepustowością i fakultatywnie liczbą osób. Po wybraniu konkretnego wyciągu wyświetla się również jego profil terenu.

Do tras narciarstwa biegowego dodano ich opisy, w tym tekstowy opis przebiegu w terenie, atrakcje i informacje o długości poszczególnych tras, instytucje odpowiedzialne za jej przygotowanie wraz z kontaktem telefonicznym oraz witryną internetową, a także fakultatywnie informacje o ratrakowaniu trasy, przeznaczonym stylu, naśnieżaniu i oświetleniu, dostępności wypożyczalni czy wolnym wstępie. W części tras rozróżniono kolorystycznie warianty, zwykle różniące się długością. Po wybraniu konkretnego wariantu wyświetla się również jego profil terenu.

Mapa ukazuje także 33 trasy skitourowe w Zakopanem po polskich Tatrach oraz dodatkowo 8 w Kościelisku. Wyszczególnione zostały zjazdy i podejścia oraz drogi alternatywne. Trasy opracowane są przez SkitouroweZakopane.pl.

Spersonalizowanemu wyszukiwaniu według pożądanych cech i parametrów służy rozbudowany panel filtrowania, do którego zaimplementowano powyższe atrybuty. Użytkownik może również wykreślać profil po dowolnie wrysowanej linii (prostej lub łamanej), wydrukować wybrany fragment mapy, obliczyć np. średnią liczbę wyciągów na stację narciarską w gminach i inne statystyki, dodać zakładkę do wybranego widoku mapy, aby w przyszłości do niego powrócić, czy też dodać zewnętrzne usługi danych przestrzennych lub swoje dane.

Źródło informacji: Małopolska Organizacja Turystyczna (MOT). (2022). Małopolska. Aktywnie zimą. Kraków: Departament Turystyki, Sportu i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Zespół ds. Regionalnego Systemu Informacji Turystycznej.

Przebiegi tras biegowych: jeżeli nie podano inaczej poniżej – strony internetowe wymienione w atrybutach poszczególnych tras lub:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, choć gwarantuje dołożenie wszelkich starań przy przygotowywaniu mapy, nie odpowiada za ewentualne niezgodności pomiędzy prezentowanymi informacjami a stanem faktycznym i wynikłe  tego powodu negatywne konsekwencje. W razie stwierdzenia błędu w danych uprzejmie prosimy o zgłoszenie tego faktu poprzez dedykowany przycisk (z dzwonkiem) w aplikacji mapowej.

Opublikowane: 2024-01-18

Ostatnia aktualizacja: 2024-01-18

Lista zmian

  • 2024-01-18 Utworzenie aplikacji mapowej.